Onze fractie is trots en blij. Op 13 november 2025 heeft de gemeenteraad unaniem onze motie aangenomen die de verkeersveiligheid rondom basisscholen en middelbare scholen structureel moet verbeteren. Een overwinning waar we als De Bossche Groenen al jaren voor strijden.
Kinderen veilig op weg
Nog steeds vinden er teveel (bijna-)ongevallen plaats op routes waar onze kinderen veilig zouden moeten kunnen lopen of fietsen. Zoals afgelopen jaar bij KC ’t Stadshart en KC De Troubadour in Rosmalen. Ouders en scholen maken zich dagelijks zorgen over de veiligheid rond schoollocaties en signaleren regelmatig knelpunten in de infrastructuur. Met deze motie wordt eindelijk serieus werk gemaakt van het in kaart brengen van die knelpunten.
Het college gaat nu op korte termijn een ‘aanvalsplan verkeersveiligheid schoolomgevingen’ opstellen. Dit plan bevat zowel direct uitvoerbare maatregelen (quick wins) voor de korte termijn als een langetermijnvisie voor duurzame verbetering. Zo kunnen kinderen binnenkort hopelijk veiliger naar school.
Vervolgstappen
Dit is een belangrijke stap, maar we blijven scherp. Het gaat erom dat signalen van ouders, scholen en wijkraden niet alleen worden geïnventariseerd, maar dat daar ook concrete verbeteringen uit volgen. Met deze motie wordt de basis gelegd voor veilige schoolroutes in heel ’s-Hertogenbosch.
We zijn trots dat deze motie unaniem is aangenomen en zullen de voortgang nauwlettend volgen. Want veiligheid van kinderen is geen kwestie van gedrag alleen, maar van maatregelen die echt het verschil maken.
Lees de tekst van onze motie hieronder. 🡇